Informace o přihlášce ke studiu

Arktický festival na Islandu s účastí FŽP

Česká zemědělská univerzita v Praze ve spolupráci s Islandskou zemědělskou univerzitou v Reykjavíku (AUI), Centrem pro mezinárodní výzkum klimatu a životního prostředí v Oslu (CICERO) a Severskou společností na Islandu organizuje ve dnech 15.–30. září 2022 na Islandu (v Reykjavíku a Akureyri) v pořadí již 4. ročník Arktického festivalu. Akce se koná za finanční podpory Fondu pro bilaterální spolupráci v rámci Fondů EHP a Norska a sponzora Luďka Volfa, který spolufinancoval první ročník Arktického festivalu v roce 2018 na Svalbardu.

Arktický festival je tradiční festival arktické a české kultury a vědy. Jeho hlavním cílem je prohlubování již existujících kontaktů mezi českými a arktickými umělci a vědci a navazování spolupráce mezi novými partnery. Odborná i laická veřejnost může díky Festivalu proniknout do výsledků práce českých a severských vědců v arktickém výzkumu a poznat společné česko-arktické kulturní a vědecké aktivity v Česku a v Arktidě.

Úvodní část vědecko-kulturní konference se uskuteční ve čtvrtek 15. září v ústředí Mezinárodního výboru pro arktickou vědu (IASC) v Akureyri na severu Islandu. Hlavní část konference pak proběhne 16. září v prostorách Islandské zemědělské univerzity v Reykjavíku (AUI) za účasti 11 přednášejících – Ragnheidur I. Pórarinsdóttir (AUI), Pavly Dagsson-Waldhauserové (AUI/ FŽP ČZU), Michaela Komárka a Vladislava Chrastného (FŽP ČZU), Haralda Ólafssona (Islandská univerzita a Islandský meteorologický úřad, Reykjavík), Marii Sand (CICERO, Oslo), Ásdís Evy Hannesdóttir (Severská společnost, Reykjavík), Josefa Elstera (CPE), Gerlis Fugmann (IASC, Akureyri), Radima Procházky (FAMU) a Zdeňka Lyčky (MZV).

Pavla Dagsson-Waldhauserová představí svůj projekt Polární prach a jeho role při klimatických změnách, Michael Komárek a Vladislav Chrastný budou informovat o své studii Globální izotopový signál kovů v Arktidě s cílem definovat hlavní zdroje olova a kadmia.

Tiskovou zprávu si můžete přečíst zde.
Závěrečná zpráva je k dispozici zde.

 

Financováno Fondem pro bilaterální spolupráci v rámci Fondů EHP a Norska - EHP-BFNU-OVNKM-4-075-2022.

Další články v rubrice

English ☰ Menu

Na webových prezentacích České zemědělské univerzity v Praze (pod doménou czu.cz) používáme soubory cookies. Tyto soubory nám poskytují možnosti, jak lépe poskytovat služby a dále nám pomáhají analyzovat výkon webu. Informace o tom, jak naše weby používáte, můžeme sdílet se svými partnery působícími v oblasti sociálních médií, inzerce a analýz. V nastavení si můžete následně vybrat, které cookies můžeme používat. Svůj udělený souhlas, můžete kdykoliv změnit či odvolat.