Projekt ECOLUTION: Příprava nového studijního programu v oblasti smart systémů a udržitelnosti

V době neustálých technologických změn a rostoucí potřeby udržitelných řešení přichází konsorcium evropských vysokých škol, jehož členem je Česká zemědělská univerzita v Praze, a dalších významných partnerů s inovativním vzdělávacím programem nazvaným Smart Sustainability Solutions. Tento projekt pod záštitou programu ERASMUS má za cíl otevřít nový magisterský program a vytvořit systém mikrocertifikátů zaměřený na smart technologie a udržitelný rozvoj, a vyplnit tak mezery na trhu práce.

Klíčovým členem ECOLUTION konsorcia je Fakulta životního prostředí, která má na starosti nejen vývoj kurikula, ale především zajištění akreditace nově vznikajícího programu s plánovaným začátkem výuky v akademickém roce 2025/2026.

V rámci projektu ECOLUTION budou studenti moci využívat interaktivní metody výuky a pracovat na reálných projektech v laboratořích vybavených nejmodernějšími technologiemi. Výuka bude probíhat v angličtině a poskytne studentům odborné dovednosti v oblasti smart technologií a udržitelného rozvoje.

Pro více informací o programu a možnostech přihlášení sledujte webové stránky www.ecolutionmsc.eu, kde naleznete další údaje o připravovaném studijním programu.