O projektu

Název projektu: Optimalizace podpory biodiverzity solárních parků realizovaných ve volné krajině
Číslo projektu: SS07020239
Poskytovatel: Technologická agentura ČR
Program: Prostředí pro život (7. VS)
Koordinátor projektu: Česká zemědělská univerzita v Praze
Partneři: Photon Energy Operations CZ s.r.o.
Řešitel za FŽP: Mgr. Filip Harabiš, Ph.D.
Administrace projektu: Eliška Kyšperská
Doba řešení: 04/2024-06/2026
Celkové náklady projektu: 6 671 460 Kč
Náklady za FŽP: 6 021 460 Kč

Abstrakt:
Navrhovaný projekt si klade za cíl využít dosud velmi opomíjený potenciál stávajících solárních parků jakožto vhodných ploch pro podporu biodiverzity. Zároveň by měl směřovat k optimalizaci opatření pro podporu biodiverzity vzhledem k prostorovým omezením (vytvořit "Standardy a doporučení pro tvorbu opatření na podporu biodiverzity v rámci stávajících solárních parků v solární krajině"). Uživateli hlavního výstupu budou zejména MŽP ČR, SFŽP ČR, úřady, ale i architekti, investoři, realizátoři a provozovatelé solárních parků. Předpokládáme i možnost využití našich dat a doporučení v rámci nastavování pravidel dotačních titulů. Dalším cílem projektu je poskytnout ukázková technická řešení (2x funkční vzorek) pro zvyšování efektivity opatření na podporu biodiverzity.